Carlos Espinosa & Mariangeles

Meksyk/Hiszpania

Carlos Espinosa & Mariangeles

Meksyk/Hiszpania

Biografia

CARLOS ESPINOSA. Urodzony w Meksyku, przez wiele lat mieszkał w Brazylii, a obecnie rezyduje w Hiszpanii. Od 2006 roku jest międzynarodowo uznawany za jednego z głównych popularyzatorów bachaty w tym kraju.

Od najmłodszych lat jest ogromnym miłośnikiem tańca. Zajmował się różnymi stylami, począwszy od hip hopu (w którym wygrał wiele prestiżowych konkursów), poprzez zouka i salsę… aż po to, co obecnie dominuję – bachatę.

Dzięki umiejętnościom, jakie dały mu wszystkie style, które uprzednio tańczył, wzbogacił swoją bachatę do tego stopnia, że stał się prekursorem nowej tendencji – BACHATY FUSION.

Poza byciem tancerzem, zasiada w jury jednych z najważniejszych mistrzostw bachatowego świata, takich jak World Bachata Masters czy World Bachatastars. Twórca konkursu World Bachata Fusion, fundator i współorganizator eventów: Salamanca Bachatea, Bachatea World Congress, Daydance oraz Madrid Salsa Festival.

 

M ANGELES RUIZ. Zaczęła tańczyć bachatę w wieku 13 lat. Mistrzyni Hiszpanii i wice-mistrzyni Europy w bachacie. Obecnie partnerka twórcy stylu Bachata Fusion, Carlosa Espinosa.

 

CARLOS & M ANGELES. Jedna z najbardziej znanych par tanecznych reprezentujących styl Bachata Fusion na świecie. Mimo, że współpraca Meksykanina z Hiszpanką zaczęła się niedawno, od razu ruszyła pełną parą. Od 2016 podróżują po całym świecie (Europa, Ameryka Płn., Ameryka Płd.) rozpowszechniając BACHATĘ FUSION.