Łukasz & Karolina – Vamula

Polska

Łukasz & Karolina – Vamula

Polska

Biografia

Karolina i Łukasz znani pod nazwą VAMULA, tańczą razem od 2008 roku. Zanim wspólnie poznali gatunki, których obecnie uczą, Łukasz trenował taniec towarzyski, a Karolina sambę.

Ich przygoda z kizombą zaczęła się w 2009 roku w warszawskiej szkole Montuno Aye oraz u światowej klasy profesorów (m.in. Paulo Cruz, Bonifacio Mario Aurio, Gregorio Pires) oraz na licznych warsztatach i festiwalach.  W kolejnych latach poznawali inne style taneczne, których obecnie uczą, takie jak semba, afro-house, kuduro, funaná.

W roku 2014 i 2015 kształcili się muzycznie i tanecznie na Wyspach Zielonego Przylądka i w Angoli.

W roku 2014 dostali się do ścisłego finału Mistrzostw Kizomby w Mediolanie „Áfricadançar –

7 edition Kizomba International Championship” – jako pierwsza para w historii polskiej kizomby. Zajęli w nim 8 miejsce na świecie.

Od 2014 roku aktywnie zaangażowani we współtworzenie jedynego w swoim rodzaju festiwalu „Afro-house & KuduroMania” odbywającego się dwa razy w roku w Warszawie, którego pomysłodawczynią i główną organizatorką jest Dúnia Pacheco.

Obecnie prowadzą regularne kursy kizomby i semby w warszawskiej szkole tańca Salsa Point oraz skierniewickim Estetic Fitness, a także liczne warsztaty . Mają za sobą występy m.in. na: Angolan Festiwal w Krakowie, Kizzmeting w Katowicach, Warsaw Kizomba Festiwal czy Candonga Party w Brukseli.

W 2014 roku do składu Vamula dołączyła Dorota aka Dj Dotizinha. Zakochana w muzyce z krajów PALOP od 2008 roku. W kolejnych latach poznawała taniec i pogłębiała swoją miłość do kizomby, semby, kuduro, funany itd. w Polsce oraz na wielu zagranicznych festiwalach. Obecnie można ją spotkać za konsoletą w stołecznym klubie Fame, w którym odbywają się najstarsze imprezy kizombowe w Polsce oraz w wielu innych miastach Polski.

Aby lepiej zrozumieć muzykę i jej historię uczęszczała na wiele wykładów oraz warsztatów dj’skich, poznawała kulturę od podszewki wyjeżdżając wielokrotnie do Portugalii oraz Wysp Zielonego Przylądka.

Od roku 2015 DJ Dotizinha prowadzi także zajęcia taneczne w ramach projektu Vamula.

Vamula stawia na ciągłe doskonalenie swojego tanecznego warsztatu poprzez nieustający trening, udział w warsztatach i festiwalach oraz poznawanie kultury krajów, z których te tańce pochodzą.

Vamula to projekt stworzony z pasji do tańca przez ludzi, którzy go rozumieją i kochają.