Bersy Cortez

Hiszpania

Bersy Cortez urodziła się w Caracas w Wenezueli - jednej z głównych stolic salsy na świecie. W wieku 10 lat Bersy rozpoczęła studia w świecie salsy i tańca w ogóle.

W wieku 14 lat zaczęła uczyć choreografii w amatorskim zespole tanecznym. W ciągu 2 lat została główną tancerką najbardziej prestiżowego zespołu salsy w Wenezueli "Imagen Latina". Dzięki temu zespołowi miała możliwość podróżowania po całym świecie.
Bersy przeprowadziła się do Hiszpanii w wieku 20 lat, gdzie obecnie mieszka. Jako dyrektor i choreograf, jej grupa podróżuje po całym świecie, występując na najważniejszych kongresach salsy.
Bersy tańczyła dla wielu światowej sławy piosenkarzy salsy, takich jak Oscar D'Leon, El Gran Combo, Cheo Feliciano, Adalberto Santiago i La Sonora Ponceña. Ponadto ściśle współpracowała z najlepszymi tancerzami na świecie, w tym z mistrzem mistrzów, Eddiem Torresem. Oprócz salsy, talent Bersy obejmuje również aktorstwo. Wystąpiła w kilku reklamach telewizyjnych na całym świecie.

W rzeczywistości Bersy reprezentuje jedną z najważniejszych postaci w świecie salsy! Jest nie tylko jedną z najsilniejszych kobiet na scenie salsowej, ale także prawdziwą liderką. Jej pasja do tańca i wsparcie dla wielu kobiet na całym świecie czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. Świat salsy naprawdę kocha i docenia Bersy Cortez!"

Skład artystów

Nie pozwól sobie przegapić swoich ulubionych artystów!

pl_PL
Przewiń do góry