Instruktorzy

Junior i Karolina

Szwecja

Junior Aquino urodził się na Dominikanie w 1987 roku i swoje pierwsze taneczne kroki stawiał już jako dziecko. Już jako mały chłopiec Junior był zauroczony rytmami i zaczął tańczyć bachatę i salsę w parkach, na placach, ulicach i wszędzie tam, gdzie grała muzyka.
Przez wiele lat uczył się bachaty, salsy i innych tradycyjnych i folklorystycznych stylów tańca na Plaza de la Cultura w Bonao oraz w licznych szkołach tańca w całej Republice Dominikańskiej. W wieku 19 lat został przedstawicielem bachaty w swoim rodzinnym mieście Bonao, kiedy zaczął organizować konkursy i inne wydarzenia.
Junior uczy bachaty i salsy od 2008 roku na Dominikanie i jest postrzegany jako jedna z kluczowych osób na scenie bachaty w DR.
Od 2014 roku nauczał i występował na wielu kongresach na całym świecie. Jest założycielem i właścicielem Keloke Dance Company, która organizuje Keloke Bachata Festival, pierwszy całkowicie dominikański festiwal w Skandynawii, oraz Keloke Bachata Adventures, trasę taneczną w czterech różnych miejscach w Republice Dominikańskiej. Carolina Bustamante urodziła się w Kolumbii w 1991 roku i od najmłodszych lat zaczęła zakochiwać się w tańcu. W 2007 roku Carolina opuściła Kolumbię i przeniosła się na północ Szwecji, ale kontynuowała naukę i uczęszczała na lekcje tańca, regularnie podróżując do stolicy.
W 2012 roku Carolina postanowiła przenieść się na stałe do Sztokholmu, aby w pełni poświęcić się tańcowi. Zaczynając od zera, tylko z chęcią tańczenia i rozwoju, wkrótce pracowała w Stockholm Salsa Dance ucząc salsy, bachaty i kizomby. Zaczęła podróżować na kongresy i festiwale na całym świecie, aby dowiedzieć się więcej i postanowiła w pełni poświęcić się bachacie.
W 2015 i 2016 roku Carolina spędziła wiele miesięcy na Dominikanie, biorąc udział w zajęciach i tańcząc, zakochując się jeszcze bardziej w dominikańskiej kulturze. Od tego czasu rozwinęła swój własny styl i oczarowuje tancerki i uczennice na całym świecie swoją kobiecością i zmysłowością. Od 2019 roku prowadzi swój własny zespół BachaQueens, w skład którego wchodzą jedne z najlepszych tancerek bachaty w Szwecji.

Skład artystów

Nie pozwól sobie przegapić swoich ulubionych artystów!

pl_PL
Przewiń do góry