Instruktorzy

Sara Panero

Hiszpania

Sara Panero to hiszpańska tancerka urodzona w 1993 roku w Salamance (Hiszpania).
Trenuje od 7 roku życia w różnych dyscyplinach tanecznych, takich jak: balet klasyczny, taniec współczesny, taniec nowoczesny, hiphop.
W wieku 16 lat zaczęła tańczyć tańce latynoskie, salsę, bachatę i kizombę.
W wieku 18 lat, po ukończeniu szkoły średniej w swoim rodzinnym mieście, Sara przystępuje do testu wstępnego do Professional Conservatory of Dance Fortea (Madryt), aby specjalizować się w balecie klasycznym.
Po zdaniu testu przeniosła się do Madrytu.
Sara studiowała 3 lata w konserwatorium tańca, jednocześnie pracując i kontynuując trening w rytmach latynoskich.
Zaczyna ze swoim pierwszym partnerem tanecznym Ronaldem Jarą, z którym rywalizuje reprezentując Madryt w Africadançar (Lizbona) w 2012 roku.
Kilka miesięcy później dołączyła do "Bachatea Dance Company" i zaczęła rywalizować w konkursach bachaty na poziomie krajowym.
We wrześniu 2012 roku Sara tworzy wraz z Marco Espejo partnerstwo taneczne, które w tym samym roku wygrywa 2 krajowe konkursy bachaty. Następnie tworzą swój własny profesjonalny zespół bachaty o nazwie "Esencia".
W 2013 roku Marco i Sara zostali ogłoszeni 4-krotnymi krajowymi mistrzami Bachaty w kategorii par, a rok później (2014) krajowymi wicemistrzami ze swoją profesjonalną firmą "Esencia".
W maju 2014 roku Sara po raz pierwszy rywalizuje jako solistka w wolnych krokach salsy.
Partnerstwo Marco i Sary rozpada się, a w połowie 2014 roku Sara zostaje wezwana na przesłuchanie, w którym ostatecznie zostaje wybrana do profesjonalnego zespołu księcia salsy Johnnny'ego Vazqueza o nazwie "Aztec Empire" i przenosi się do Mediolanu (Włochy) na 6 miesięcy.
W marcu 2015 roku Sara powraca do Hiszpanii i kontynuuje swoje solowe choreografie oraz współpracuje ze swoją byłą grupą bachatową "Esencia".
W maju 2015 roku Sara przedstawiła się jako nowa partnerka taneczna Albir Rojas, aby razem z nim poświęcić się światu Kizomby, tak jak zaczęła ze swoim pierwszym partnerem.
"Albir&Sara" zakończyli współpracę w grudniu 2016 r., aby podążać różnymi ścieżkami zawodowymi.
Sara koncentruje się na nowych projektach i celach, zawsze opierając się na swojej bezwarunkowej miłości do tańca.
Na początku 2017 roku Marco i Sara powrócili do swojej zawodowej relacji, aby stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych par Bachata na świecie dzięki swojemu unikalnemu i niezrównanemu stylowi.
Dziś Marco i Sara nadal podróżują i uczą na międzynarodowych wydarzeniach na całym świecie, a także uczą i zarządzają własną internetową platformą taneczną marcoysara.com.
We wrześniu 2021 roku Marco i Sara zainaugurowali wraz ze swoim partnerem Marcosem Romero swoją szkołę tańca w Madrycie o nazwie Esencia Studios, przestrzeń o powierzchni prawie 1000 m2 poświęconą tańcowi i sztukom performatywnym, gdzie oni i ich zespół regularnie prowadzą zajęcia, aby rozwijać społeczność pod względem ilości, a przede wszystkim jakości.

Skład artystów

Nie pozwól sobie przegapić swoich ulubionych artystów!

pl_PL
Przewiń do góry