Instruktorzy

Karel Flores & Bruno Rodriguez

USA

Karel Flores jest tancerką, choreografką, sędzią konkursowym, instruktorką i założycielką Karel Flores World, globalnej franczyzy tanecznej składającej się z zespołów tańczących salsę w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Europie i Azji, której celem jest wzmocnienie pozycji kobiet poprzez taniec.

Urodzona w rodzinie artystów w Meksyku, Karel rozpoczęła swoją karierę jako aktorka w telenowelach, hiszpańskojęzycznych operach mydlanych. Od najmłodszych lat miała silne powołanie do sztuki i tańca, zawsze uczestnicząc w zespołach tanecznych w szkole, od jazzu po taniec hawajski i cheerleading. Jako nastolatka Karel otrzymała wyjątkowe zaproszenie do trenowania z jednym z najlepszych zespołów salsy na świecie Yamuleé Dance Company. Bez wahania i na własną rękę Karel spakowała walizki, przeprowadziła się do Nowego Jorku i wkrótce została główną tancerką zespołu. Po ośmiu latach występów i nauczania w Yamuleé Dance Company, Karel rozpoczęła samodzielną karierę jako artystka solowa.
Jako solowa artystka salsowa, Karel występowała i nauczała w ponad 60 krajach na 6 kontynentach i służyła jako sędzia na wszystkich najważniejszych konkursach salsowych na świecie.
Ponadto Karel była prezentowana przez Lincoln Center w Nowym Jorku, New York Times i magazyn Cosmopolitan.
Unikalne połączenie salsy NY Style on2, tańca współczesnego, afro cuban i pachangi sprawiło, że Karel jest jedną z najbardziej poszukiwanych instruktorek na całym świecie.

Bruno Rodriguez urodził się i wychował w Puerto Rico, Bruno rozpoczął trening salsy w wieku 9 lat pod kierunkiem Julie Mayoral, Nalliene Velez i Jaysona Moliny. W wieku 11 lat zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata juniorów, a w wieku 14 lat rozpoczął treningi jazzowe. Po zdobyciu pierwszego tytułu zawodowego solisty w 2014 roku, Bruno przeniósł się na Penn State University, aby uzyskać tytuł magistra chemii kryminalistycznej, gdzie był także choreografem i dyrektorem zespołu wykonawczego Penn State Ballet Club. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku w 2017 roku, aby kontynuować karierę akademicką i taneczną w salsie. Bruno zdobył swój drugi tytuł solisty w 2018 roku na Międzynarodowych Mistrzostwach La Negra w Hiszpanii i rozpoczął profesjonalną współpracę z Karel Flores w 2018 roku. W grudniu 2022 r. Bruno uzyskał tytuł doktora mikrobiologii w NYU School of Medicine, podróżując i ucząc u boku Karel Flores na wielu międzynarodowych wydarzeniach salsowych.

Skład artystów

Nie pozwól sobie przegapić swoich ulubionych artystów!

pl_PL
Przewiń do góry