Wskazówki dotyczące podróży

(Lotnisko Katowice Pyrzowice - Centrum miasta)

Masz jakieś pytania?

lub skontaktuj się z nami

Jak dojechać z lotniska Katowice Pyrzowice do centrum Katowic?

Lądowanie na lotnisku Katowice Pyrzowice? Oto opcje dojazdu do centrum Katowic:

Opcja #1 Autobus miejski - linia AP

1. Po przylocie na lotnisko Katowice Pyrzowice należy udać się na przystanek autobusowy znajdujący się tuż przed wejściem na lotnisko.

2. Kup bilet w automacie znajdującym się na przystanku autobusowym - kosztuje on 6 PLN (ok. 1,5 EUR). Można płacić kartą.
Kierowcy sprzedają bilety tylko za gotówkę, jeśli masz dokładnie 6 zł. Wyższych kwot nie przyjmują i nie wydają reszty. Akceptują tylko polskie złote. 

3. Kierowca autobusu nie będzie wymagał okazania biletu, ale w przypadku kontroli należy go okazać. Pamiętaj, aby skasować bilet po wejściu do autobusu.

4. Linia AP zatrzymuje się przy Strefie Kultury (hotele Novotel i Ibis), przy Sokolskiej (hotel Vienna House, hotel B&B i Park Inn - w przypadku Park Inn można się tu przesiąść do innego autobusu miejskiego na tym samym bilecie, przejść przez ulicę i wsiąść do linii 30, 110, 168) oraz przy Dworcu PKP (dotyczy hoteli Mercure, Marriott, Diament).

Opcja #2 - Prywatny autobus

1. Zakup biletu z wyprzedzeniem (co najmniej 2 tygodnie przed planowaną datą przyjazdu) za pośrednictwem następującej strony internetowej:

https://www.matuszek.com.pl/transfery.html

Cena biletu wynosi około 4-7 EUR w zależności od dnia i godziny przyjazdu.

2. Po przyjeździe do Katowic Pyrzowic należy kierować się na linię przystanków autobusowych i szukać logo firmy Matuszek na przystankach autobusowych. Znajduje się on obok przystanku autobusów miejskich.

3. Kierowcy autobusu należy okazać potwierdzenie zakupu biletu online oraz dokument tożsamości.

4. Firma Matuszek przyjeżdża na Dworzec PKP w Katowicach na "plecach".
Aby dostać się do centrum miasta, należy wejść na dworzec kolejowy i przejść na drugą stronę. 3 minuty pieszo.

Opcja #3 - Taksówka

1. Dokonaj wstępnej rezerwacji podróży za pośrednictwem poniższej strony internetowej. 
http://citytaxi.katowice.pl/pl

Podaj jak najwięcej szczegółów, w tym numer lotu, jeśli masz bagaż rejestrowany lub tylko jeden. Jeśli jesteś rezydentem spoza UE i będziesz musiał przejść kontrolę graniczną po przylocie, podaj również te informacje. Kierowca sprawdzi, czy nie ma żadnych opóźnień i oszacuje czas odbioru.
Kierowca będzie czekał w hali przylotów z Twoim imieniem i nazwiskiem lub logo firmy taksówkarskiej.

2. Cena przejazdu z lotniska Pyrzowice do centrum Katowic jest stała i wynosi 150 PLN (ok. 34 EUR). Można płacić kartą lub złotówkami. Wszystkie hotele El-Sol, z wyjątkiem Park-Inn, znajdują się w centrum miasta. W hotelu Park-Inn może zostać naliczona dodatkowa opłata miejska.
Jeśli przyjeżdżasz z grupą powyżej 3 osób, poproś o combi lub vana z dopłatą w wysokości 20 PLN.

pl_PL
Przewiń do góry