Instruktorzy

Maykel Fonts

Kuba

Maykel urodził się w Hawanie 10.10.1976.
Ukończył jedną z najbardziej znanych szkół na Kubie, Tropicana, gdzie uczył się tańca klasycznego, afro, współczesnego, rumby, a następnie stał się częścią profesjonalnego zespołu tanecznego.
W 2000 roku przeniósł się do Włoch z grupą "Ire Bata".
Rozwijał się tam i doskonalił swoje umiejętności w afro, balecie klasycznym, jazzie, tańcach współczesnych, hip hip, flamenco i tańcach latynoamerykańskich.
Był tancerzem we włoskiej telewizji w wielu produkcjach, od 2002 roku zaczął podróżować po świecie jako nauczyciel, performer i choreograf.
W 2011 roku wystąpił jako partner taneczny głównego bohatera w filmie "Streetdance 2 3D", choreograf części tańca latynoskiego oraz jako aktor.
Jego inne ważne występy obejmują:
- choreograf i główny tancerz w nowym teledysku Havana d'Primera "al final de la vida" z 2011 r.
- Choreografka i tancerka teledysku "Croma Latina", 2011 r.
- Aktor w reklamie Nescafe, 2012 r.
- współautor i wokalista w "dale lo que lleva" Maykel Blanco, 2013 r.
- choreograf i tancerz w krajowej telewizji tańczącej z gwiazdami "ballando con le stelle" Rai 1: 2013 - partnerowanie znanej aktorce Veronice Logan, 2014- z Giorgią Suriną, 2016 z Asią Argento, 2017 Giuliana de Sio, 2020 Alessandra Mussolini, 2021 piosenkarka Mieta
- od 2015 główna tancerka w spektaklu "Son, Mambo y Cha cha chá" z Isaakiem Delgado
- choreograf i tancerz w "El que este que tumbe" Havana de primera. Otrzymał nagrodę Lucas dla najlepszego choreografa na Kubie

Maykel nadal imponuje i inspiruje międzynarodową społeczność taneczną, w tym roku przywiezie swoją grupę do elSol i będzie prowadził bootcamp z Marco Ferrigno.

Skład artystów

Nie pozwól sobie przegapić swoich ulubionych artystów!

pl_PL
Przewiń do góry