Marco Ferrigno & Ansima

Włochy

Jego zajęcia Fusion przyciągają ludzi, którzy szukają alternatywnej interpretacji i "czegoś więcej". Marco dodaje do salsy współczesne ruchy i flow, czyniąc ją bardziej wymagającą. Jego choreografie to prawdziwy spektakl, perfekcyjnie wykonane, trudne i różnorodne ruchy zsynchronizowane z zespołem. Marco Ferrigno rozpoczął swoją karierę w wieku 12 lat, brał udział w innych konkursach tanecznych. W 2000 roku odkrył salsę i doskonalił się w różnych stylach tanecznych, takich jak flamenco, modern jazz, salsa ny style, afro i rumba. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął z jednym z najbardziej uznanych i ważnych nowojorskich tancerzy pochodzenia dominikańskiego, Juanem Matosem, który został jego nauczycielem i z którym tańczył przez kilka lat w grupie. W 2008 roku zdecydował się rozpocząć karierę jako solista i w parach z Haridianem Buenavente, a następnie Natalią Lopez Toledano i Jessicą Quiles (wielokrotną mistrzynią w najważniejszych konkursach salsy); w tym samym czasie założył swoją firmę "Ansima production ballet", z którą kroczy po scenach najważniejszych kongresów na całym świecie. Do dziś, po 15 latach, jest jednym z najbardziej pożądanych wykonawców i mistrzów we wszystkich wydarzeniach. W ciągu ostatniej dekady wystawił również dwie godzinne produkcje "poesia" i "the pure", obie trwające godzinę czystego tańca między tańcem salsy a mieszanką rytmów latynoskich, ciesząc się znacznym sukcesem i potwierdzając, że jest jednym z najbardziej innowacyjnych i kapryśnych choreografów na światowej scenie.
W 2015 roku rozpoczął współpracę z jednym z najbardziej uznanych na świecie tancerzy salsy Karelem Floresem z Nowego Jorku, z którym tańczył w duecie przez 3 lata.
W 2015 roku założył własną akademię ABC STUDIOS w prowincji Mediolan wraz z inną ważną osobistością w świecie salsy i twórcą stylu Los Angeles - Jhonnym Vasquezem.
Współpracował również przy wydarzeniach i bootcampach z innymi czołowymi przedstawicielami gatunku, takimi jak Fernando Sosa i Maykel Fonts.
W swojej karierze był sędzią wielu konkursów zarówno w Europie, jak i w Ameryce Południowej, a w 2015 roku zdobył nagrodę dla "najlepszego choreografa salsy" w Cannes podczas Cannes Salsa Festival.
Marco świętuje 22 lata kariery zawodowej w 2023 roku, a z okazji 21. rocznicy zorganizował w Mediolanie wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 2000 osób.

Skład artystów

Nie pozwól sobie przegapić swoich ulubionych artystów!

pl_PL
Przewiń do góry